T�rkiye

Bahçe Mahallesi’ni ayrı tutuyor gibi görünsek de, Kemaliye’nin bir parçası olduğu gerçeğini göz ardı edemeyiz. Bahçe Mahallesi’nin Kemaliye haritasında yerini yitirmemesi için çabalıyoruz.

Bence, Kemaliye’nin işsizlik sorunu yok, nüfus sorunu var. Çalışmalarımızın gerçek hedeflerinden biri, göçü durdurarak nüfusumuzu artırmaya yönelik. Yoksa, gurbetteki hemşerilerimizi geri getirme gibi bir sav çok utopik girişim olur. Belki biraz gurbetteki emeklileri yaz nüfusuna katabiliriz. Kemaliye’de az insan gücüyle bir takım büyük işlerin üstesinden gelebilme becerisini veya bir başka deyişli sihrini gösterebilirsek, Kemaliye’nin geleceğine umutla bakabiliriz.

Gurbetteki hemşerilerimizin ilgileriyle uzak gibi duran başarıyı kolaylıkla avuçlarımızın içinde bulabiliriz. Hemşerilerimiz hiçbir şekilde karşılıksız maddi katkıda bulunmasınlar. Bu güne dek yapılanların sonuçları ortada. Kemaliye tembelleşirken, nüfusunu yitirmiş.

Kemaliye’de iç turizm en büyük umudumuz. Zengin turizm kaynakları ortaya çıkarıldığında, umuyorum her kesimden, her yaştan insanların ilgisini çekebiliriz. Yalnızca zenginliklerimizi sergilemek yetmiyor. Kemaliye’ye canlılık getirmeliyiz. Özellikle, misafirimiz olan Yüksek Okul öğrencilerinin sosyalleşmeleri için ortamlar oluşturmalıyız. Kemaliye’mizden güzel anılarla ayrılmalarını sağlamalıyız. Onların her biri bizim turizm elçilerimiz olacak. Gurbetteki gençlerimizi Kemaliye ile tanıştırmalıyız. Onların vazgeçemeyeceği ortamları oluşturmalıyız.

Kemaliye’de veya gurbette, bütün hemşerilerimizin çalışmalara katılımlarıyla başarabiliriz. Kesinlikle başarırız. İyi bir organizasyon zorlukların üstesinden gelmemizi sağlayabilir.

Kemaliye için umutluyum ve sevgi doluyum. 02 Aralık 2012 Pazar

 

Ulvi ÖZGENEL

Şivekârgil

Bahçe Mahallesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.