T�rkiye

 

Kemaliye BAHÇE MAHALLESİ Gezisi  

9 Haziran Cumartesi

 

Açıkladığımız, BAHÇEDER 2012 etkinliklerini sırasıyla uygulamaya koyuyoruz.  Kahvaltı  bitti, şimdi sıra ‘’Bahçe  Mahallesi  Gezisi’’nde.

9 Haziran İstanbul’dan hareket ediyoruz.  10 Haziran sabah namazında ’Dünya Mirası Listesi’ndeki   Divriği Ulu Camii’deyiz.  Kapısının ihtişamına hayran kalacaksınız.  Aynı gün Bağıştaş üzerinden, yeni yoldan Eğin’e.

 

Gidiş-dönüş 2 gün yol, 4 gün Eğin’de kalıyoruz. Hepi-topu 6 gün. Sonra mı? Tabi ki, İstanbul.

‘’Ben otelde kalmayacağım, yalnız yolda birlikte olacağım’’ diyenlerden,  İstanbul-Divriği-Kemaliye / Kemaliye –İstanbul  yolculuğu için 120.-TL alacağız.

Katılımcılarımızın coşkusu, yolculuğumuzun eğlenceli geçeceğini işaret ediyor.  Fotoğraf makinelerinizi yanınızda bulundurun. Anılarınızda yerini alacak gezimizi görüntülerken, ‘’Bahçe Mahallesi Fotoğraf Yarışması’na da katılmış olacaksınız.

Çoğumuzu, Eğin yolculuğumuzun heyecanı sardı.

Gezimizin 2.günü, Eğin’deki 1. günümüz, 10 Haziran Pazar. Bu günden itibaren 2 ay sayın. Kapatın gözlerinizi, açın. İki ay bittiiiii ! Eğin’deyiz…

Bahçe Mahallemizde karşılanıyoruz. Klarnet ve davulun nağmelerini Eğin’de dinlemek bir başka oluyor. Büşra ve Murat kardeşlerden dinlemek ayrı bir güzellik. Halay da kuracağız, terleyeceğiz.

Restore edilen evleri gezeceğiz, kendi evlerimizi gezeceğiz, sokaklarımızı gezeceğiz. Belki ayak üstü bir de fikir alış-verişi yaparız. Yararlı olur.

TaşBaşı’ndan, Bahçe Deresi Vadisini ve ‘’karşı geçeleri’’ seyrederken çayımızı içeceğiz.

Gezimizin 3.günü, Eğin’deki 2.günümüz, 11 Haziran Pazartesi. İsteyenler küçük bir bedel karşılığı, çok duyup da hiç görmediğimiz, sırtımızdaki dağların ardını ‘’fırlanıp’’ gezeceğiz.  

Kemaliye’den çıkış, Peğir, Yazıbaşı, Mazman, Subatan, Seksenveren, Sarıçiçek, Gözaydın, Ağıl, Dilli, Harmankaya, Tepebaşı, Gümüşçeşme, Taşyolu, Kemaliye. (15 kişilik münibüslerle)

Merak içindeyiz, nasıl yerlerdir. Gezip göreceğiz.

Gezimizin 4.günü, Eğin’deki  3.günümüz, 12 Haziran Salı. Bu kez başka yöne, yakın çevreye gezimiz. Biraz da piknik.

Kemaliye, Kırkgöz, Apçağa, Kayabaşı, Kemaliye. (15 kişilik münibüslerle.)

Fırat vadisi, Kırkgöz’den doyumsuz manzaralar sergiliyor. Eğin kenti panoramik olarak en iyi bu noktadan izlenir. Gidelim, göreceksiniz.

Gezimizin 5.gününde, Eğin’deki 4.günümüzde, 13 Haziran Çarşamba. Eğin’de son gezi günümüz. Tur Gezileri böyledir, tatlar damakta kalır, bitmesin isteriz.

Bu günümüzü ikiye böleceğiz. Yarısı karada, yarısı suda…

Kemaliye’den çıkış, Şırzı Köprüsü, Ala Mağarası, Muşaga (İkisu), Kabataş ve Kemaliye’ye dönüş. (15 kişilik minibüslerle.)

 

Aynı gün öğleden sonra;

Karanlık Kanyon baraj gezisi. (25 kişilik botla.)

Şimdi bir toparlayalım. Gezimizin 2 günü yolda, bir günün sabahı  Divriği’de, dört günümüz de Eğin’de geçecek. Toplam 6 gün birlikteyiz.

Bir kere, İstanbul-Divriği-Kemaliye / Kemaliye-İstanbul yol bedeli olan 120.-lirayı alıyoruz. Bozkurt Otelinde kalacak olanlardan, 4 günlük oda + kahvaltı bedeli olan 180.-lirayı da alıyoruz. Toplam 300.-lirayı İstanbul’da peşin olarak alıyoruz. Otelde kalmayacaklardan 120.-lira alacağız.

Anlaşılmayan bir şey kaldı mı? Ha… Yemek sizlere ait. Şehir turları isteğe bağlı. Katılacaklardan, Minibüs bedellerini tur günü alacağız.

Toplu geziler keyifli olur. Yol dostlukları gelişir.  Bizimle gelin. Toplu geziyi yaşadıktan sonra, gezi alışkanlıklarınız değişecek. Birkaç kişiyle olan geziler sizlere yavan gelecek.

Her iyi şeyin, her güzelliğin sonu olduğu gibi, ‘’Kemaliye BAHÇE MAHALLESİ Gezimizin’’ de sonuna geldik. İstemeye istemeye otobüs başında toplanacağız. Hüzünle arkamıza bakacağız, boğazımıza gelip bir şeyler oturacak. Ardı ardına yutkunacağız, belki birkaç damla göz yaşı yanaklarımızdan süzülecek. Dostlarımız bizleri uğurlamaya gelecekler.

Otobüsümüz bir klâkson basacak, yavaş yavaş tekerler dönecek İstanbul’a doğru. Eğin’de geçirdiğimiz birkaç gün otobüs camında belirecek. Öylece boşlukta kalacak ellerimiz.

Üzülmeyin, Eğin dağları bitince kendimizi otobüsün havasına kaptıracağız. Sanki, diğerimiz yaşamamış gibi, Eğin anılarımızı anlatacağız diğerimize. Kritikler yapacağız, fikirlerimizi anlatacağız heyecanla.

İstanbul yaklaştıkça, hüzün basacak hepimizi. Otobüsün camından bakarken dışarıya, Eğin’in hayali film gibi geçecek gözlerimizin önünden..

Bir dahaki gezimize kadar hoşça kalın. Sizi seviyoruz.
BAHÇEDER
REZERVASYON : Cengiz UYGUN    0533 2594960

 

3 Yorum var.

 • dilek ekiz dedi ki:

  değerli hemşerilerim 2013 kemaliye gezisi olacak mı detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim.tekrar kemaliyede olmak sizlerle de buluşmak heyecan verici.

  • Nihat ÖZGENEL dedi ki:

   Sayın Dilek Ekiz Hanım;
   Facebook da ki Kemaliye Bahçe mahallesi sayfamızda ilanlar yapıldı. İlgili arkadaşlarımızla lütfen temasa geçiniz.
   Saygılarımızla..
   BAHÇEDER

   Ulvi özgenel Tel no: 0542 4865914

  • Nihat ÖZGENEL dedi ki:

   Sayın Dilek Hanım;
   Birlikte olmak arzunuzu takdirle karşılıyoruz.Ancak bu yıl yeterli sayıya ulaşamadık..Bu nedenle de Kemaliye 2013 yılı gezimizi iptal ettik..Bilgilerinize arz ederiz.
   Nihat ÖZGENEL
   BAHÇEDER Başkan Yarımcısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.