T�rkiye
atlas dergisinde Kemaliye

Atlas Dergisinde Kemaliye

ATLAS Derğisi’nin Ağustos-2011 sayısının 22.sayfası. ‘’panorama’’ başlıklı, tamamı turkuaz mavisi bir fon üzerine fotoğraf.

Turgut Tarhan’ın fotoğrafladıgı karenin ortasında, mekanik bir teleferik (varegele) ve aşağıya düşen serbest paraşütçü. Paraşütünü henüz açmamış. Bu heyecan fotoğrafa çok güzel yansımış.

Fotoğrafın alt içinde, ‘’Kemaliye Adrenalin Kenti’’ başlığı altında;

‘’Erzincan’ın Kemaliye ilçesi, 2-4 Temmuz 2011 tarihlerinde 33.Uluslararası Kemaliye Kültür ve Doğa Sporları Şenliği’ne ev sahipliği yaptı. Karanlık Kanyon’da düzenlenen şenlikte serbest paraşüt, kano, koşu, bisiklet ve kaya tırmanışı gibi etkinlikler gerçekleştirildi. Katılımcılar sergilere, konserlere ve fotoğraf gösterilerine de tanık oldu. Eski adı Eğin olan Kemaliye, Keban Baraj Gölü yakınında bulunan tarihi bir ilçe. Yaz aylarında çok sayıda doğa sporu etkinliğine ev sahipliği yapan ilçe, yerli ziyaretçilerden çok yabancıları ağırlıyor. Adını Türkiye’de daha çok duyurmayı amaçlayan Kemaliye hem heyecan, hem de huzuru yaşamak isteyenleri bekliyor.’’

Yazıyor.

AYRICA;

Kemaliyemiz, Erzincan ın turizmdeki göz bebeği sıfatı ile, 1 milyon tirajlı  THY dergisi “Anadolu jet magazin” Ekim sayısında da yer almıştır. (Dr.M.Feridun ÇELİKMEN)

Notumuz: Kemaliye’nin ATLAS  DERGİSİNDE ve THY  DERGİSİNDE de yer alması turizm açısından çok önemli.

BAHÇEDER   (Ulvi Özgenel ‘in paylaşımıdır.Alıntıdır.)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.