T�rkiye

Açık Mektup

12 Temmuz 2012


Çok Değerli Hemşerim Dr.Ferudun Çelikmen;

Kemaliye size çok şey borçlu. Bir Kemaliyeli olarak, bir Bahçe Mahalleli olarak size minnet borçluyum. Kemaliye için yaptıklarınız hiçbir ölçü kalıbına sığmaz. Sonsuz teşekkürler… 

Düzenlediğiniz ‘’Doğa Sporları Şenliği’’nin 34.sünü bu yıl izleyebildim. Muhteşemdi. Bu denli görkemli olduğunu bilmiyordum. İlgisizliğimden dolayı  özür diliyorum. Müthiş bir gücünüz var. Kemaliye’nin tanıtımı ancak bu kadar olabilir. Televizyon kanallarının hemen hemen tamamı haberlerinde, Şenliklerimize anlamlı bir zaman dilimi ayırdılar. Böylesine tanıtım bulunmaz bir nimet. Bizlere bu tanıtım fırsatından yararlanarak, Kemaliye’de yeni hamleler başlatmak görevi düşüyor.

Yapılanları değerlendirecek bir uzmanlığım yok. İzin verirseniz, yaşadığım zorlukları ve tanık olduğum aksamaları, yapıcı anlamda size duyurmak istiyorum:

-Eğlenceler  iptal edilerek, program kaydırıldı. Bu da kargaşaya neden oldu. Keşke, program yeniden el ilanlarıyla duyurulsaydı. Belediye sürekli sesli yayınlarla duyurdu. Anlık duyurular programa yetişmemizi engelledi. Örneğin; ‘’şimdi Cumhuriyet Meydanında madalya töreni yapılacaktır’’ gibi. O sırada yemekteydim. Değişen programı bilseydim, yemeğimi ertelerdim.

-Sportif bir etkinlikte protokol bu kadar yer almamalıydı. Düzenlenen Basın Toplantısı siyasi propagandaya dönüştü. Toplantının soru bölümü yoktu.

-Atlamaları izlemek ve fotoğraflamak için, Taş Yoluna girmek istedim, Jandarma engelledi. Şırzı Köprüsü’nden hiçbir şey göremedim. Oysa, Bağıştaş yolunda bulunan bir düzlükten gayet net izlenmiş. Jandarma söylemediği gibi, bizi yönlendirecek bir görevli de yoktu.

-Cirit oyununu, yapılan Doğa Sporları konseptiyle pek ilişkilendiremedim. Cirit oyunları alanı tam bir işkence yeri gibiydi. Gölgelik yok. Yeterli oturma yeri yok. Toz alabildiğine. Ayrıca, Cirit Oyunlarının Kemaliye geleneklerinde olduğunu bilmiyordum. Belediye Başkanı için yapılan seremoni oldukça sıkıcıydı. Uygun bulmadım.

-Etkinlikler için Kemaliye’ye gelen konuklarımız, boş zamanlarda sıkıldılar. Birkaç saatte çarşımızı gezdiler, sonrasında canları sıkıldı. Kemaliyeli gençler pekâla konuklarımıza rehberlik edebilirlerdi.

-Bisiklet parkuru oldukça zordu. Havanın sıcaklığı da birleşince, bisikletçiler zorlandılar. Hakemlerden, bazı bisikletçilerin yarışı terk ettiği haberini aldım. Sanıyorum, Doğa Sporları için en uygun zaman Mayıs ayının ikinci yarısı.

Değerli Ferudun Bey, sizi eleştirmek haddim değil. Lütfen, farklı algılamayınız. Salt, haberdar olmanızı istedim. Doğa Sporlarının bende bıraktığı izlenim, erişilmesi güç bir başarı. Sizi yeniden kutluyorum. Daima yanınızda olacağız. Başarılarınızı övünçle izleyeceğiz. Üstümüze düşenleri yerine getirmeye hazırız. 

Başarınızın devamını diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.

12 Temmuz 2012 Perşembe 

Ulvi Özgenel (Şivekârgil)

Bahçe Mahallesi

KEMALİYE

BAHÇEDER ; DOĞA SPORLARI İÇİN MÜCADELE EDEN, KATKIDA BULUNAN TÜM HEMŞEHRİLERİMİZE TEŞEKKÜR

EDER. ULUSLAR ARASI BOYUTA KADAR YÜKSELMESİ VE KEMALİYE’ MİZİN TANINMASI ÇOK BÜYÜK BAŞARIDIR.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.