T�rkiye

BAHÇEDER YÖNETİM KURULU ÖZET DUYURUSU

(2015 yılı genel işler görüşmeleri)

 Derneğimizin Yönetim Kurulu toplantısı, 09 Nisan 2015 Perşembe günü saat 15.30’da, henüz bir mekânımız olmadığı için,  Erzincan Kültür Merkezi’nde (Kıztaşı-Fatih/İstanbul) yapıldı. Yönetim Kurulu toplantımızda, yönetim kurulu üyelerimiz hazır bulundu.

 Yönetim Kurulumuz ilke olarak, her aşamada çalışma gruplarımızla ve hemşerilerimizle birlikte olacağını açıklamıştı. Tüm çalışmalarımızda açık ve net olacağımızı hemşerilerimizin bilmelerini isteriz. İlkemize uyarak Yönetim Kurulu toplantımıza; Remzi Karakullukçu (Danışma Kurulu), Turhan Eti (Danışma Kurulu), Fatma Oktay (çalışma grb.), Ziya Eren (çalışma grb.), Cengiz Uygun (çalışma grb.) katılmışlardır.

 Yönetim Kurulu toplantımızda gündeme uygun olarak:

1-   Geleneksel pikniğimizle ilgili çalışmalar tartışıldı ve kişi başı 100.-lira piknik bedeli fazla bulunarak, pikniğin yapılmaması doğrultusunda  görüş bildirildi.

2-  “Anneler Günü” çalışmalarının yapılması önerildi.  

3-  Bahçe Mahallesi bendinin onarılması konusu konuşuldu ve Kemaliye Belediyesi’nin desteğinin takibi Turhan Eti’ye bırakıldı.

4-  Bahçe Mahallesi bağ ve bahçelerinin sulama saatlerinin geleneğe sadık kalınarak düzenlenmesi konuşuldu, yeniden programlanması çalışması Remzi Karakullukçu’ya bırakıldı.

5-  Restorasyonu mevsime yetiştirilecek olan, Taşbaşı Seyir Terasının açılışının Eylül/2015 tarihinde yapılması konuşuldu.

6-  Yapılması düşünülen Eylü/2015 ayı toplu Kemaliye Gezimizde, “Bahçe Mahallesi ve Kemaliye” temalı fotoğraf sergisi açılması konuşuldu ve sergi hazırlıkları Ziya Eren’e bırakıldı.

7-  “Makkuf”ta bulunan tarihi çeşmenin restorasyonu konuşuldu. Restorasyon çalışmalarının Taşbaşı restorasyonunun bitiminde başlanması konuşuldu.

8-  Eylül/2015 ayının ilk haftasında “Kemaliye Gezisi” çalışmaları önerildi.

9-  Dernek gayrimenkullerinin birikmiş belediye vergi borçlarının ödenmesi konuşuldu.

10-              Mahalle Meydanımızdaki arsa sorunumuz görüşüldü.

11-               Bahçe Mahallesi bağlarının ve evlerinin durumu görüşüldü.

12-              Bağlarımıza ağaç dikimi görüşüldü.

13-              Yapılan kahvaltı etkinliğimizin geri dönüşleri konuşuldu.

 Görüşmelerin bitiminde Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özgenel toplantımızı sonlandırdı.

 Bahçe Mahalleli Hemşerilerimize Saygıyla Duyurulur.

 11 Nisan 2015 Cumartesi

 Ulvi Özgenel

BAHÇEDER Sözcüsü

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.