T�rkiye

Değerli Hemşerilerim,

bana ayıracak günlük birkaç dakikanız var mı ?  Bilgisayarınıza birkaç günlüğüne konuk olmak istiyorum. ‘’Yok hemşerim, zamanımı senin için tüketemem’’ diyorsanız, anlarım. Bir mail’le bildiriniz, yeter. Sevgili Nihat Özgenel, sen de bahcemahallesi.com’da yayınlarmısın ?

Bahçe’lilere bâki selamlarımı gönderiyorum.

Sevgili Hemşerilerim,

Hatırlar mısınız… 25 Eylül’de bir iletim ulaşmıştı sizlere ve herkeslere  de haykırmıştım ‘’Eğin’e gidiyorum’’ diye, coşmuştum. Ben sözümde durdum ve de Eğin’e gittim. Ama tam sözümde duramadım, biraz yarım oldu, özür dilerim. Merak edenlerinize anlatayım… Ayrıntılı anlatacağım, özellikle yolculuk bölümünü ki, gidenlere rehber olsun.

4 Ekim, sabahın erkeninde Sabiha Gökçen’deyiz. Eşim ve ben. Yedide hareket, 1 saat 45 dakika sonra Malatya’dayız. İşte macera burada başladı. Eğin’e hareketten önce, bu yolu daha önce gitmiş bir çok kişiye sordum. ‘’Malatya’ya git, araba var onunla gidersin’’ dediler. İyi de, koca Malatya bu münibüs nereden, saat kaçta kalkar, bilen yok.

Neyse, sorgulamaya başladık. Servis şoförlerine soruyoruz, başımıza toplananlara soruyoruz, bilen yok. Bir yandan da toplananlar cahilliğimizi yüzümüze vuruyor. Kimileri, “kardeşim adressiz yola çıkılır mı, devir hangi devir” diyorlar, kimileri de “elinde yazılı bir şey yok mu?” diye soruyor. Ortada şaşkın, dönüp duruyoruz. Öte yandan servisler kalkacak. Ortada kalmayız ama, zor oluyor doğrusu.

Sevgili Nihat, Eğin’de yardımsever bir hemşerimizin adını vermişti, Şevket Gültekin. Aklıma geldi. Şu teknolojiye hayranım, hemen cep telefonuma sarıldım. Şevket Bey Ankara ’daymış, uykudan kaldırdık. Nazik adam, bu saygısızlığımı kibarca karşıladı. “Zafer Halı mağazasına gidin” dedi. Güzel, ama Zafer Halı nerde ? o da bilmiyor. “Siz merkeze giden servise binin, şoför sizi arayacak” dedi. Bir dolu da eşyamız var, malûm Eğin’e gidiyoruz. Bavulları daha önce Çevreyolu servisine yerleştirmiştik. Aldık, şehir merkezi servisine verdik. Tamam derken, Eğin münibüsünün şoförü Mustafa telefon etti, “hayır, Çevreyolu servisine binin ve Maliye’de inin, ben sizi karşılayacağım” dedi.

Bavullarımızı bu kez, diğer servise aktardık. Çok hoş karşılanmadık ama, allahtan Malatya ’lılar nazik insanlar, pek ses etmediler.

İkinci etap maceraya sonra devam edelim mi ? Şimdilik  hoşça kalın…

14.10.2011
Şivekârgil’den
Ulvi Özgenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.