T�rkiye

21.08.2011 BAHÇEDER Bahçe Mahallelileri büyülü Osmanlı atmosferi olan Süleymaniye’de Darüzziyafe’de iftarda buluşturdu.

Mübarek Ramazan’ın ve sevapların en büyüğünü kazandığımız Ramazan orucunun dün 21. günüydü. Bir başkaydı Dârüzziyafe’de BAHÇEDER iftarına katılanlar için yirmibirinci gün iftarı. Oruçlarını, Osmanlı Saray Erkânı’nın iftar ettikleri mekânda açtılar. Kanuni’ler de, Hürrem Sultanlar da bu mekânda oruçlarını açmış, yemeklerini yemişlerdi.

Kimilerimiz çocuklarıyla, kimilerimiz torunlarıyla gelmişlerdi. Gelinlerimizin, damatlarımızın katılımları bizleri çok mutlu etti. Zengin bir sofrada, samimi bir ortamda, huşu içinde, Süleymaniye Camii’nin minarelerinden yükselen ezan sesiyle orucumuzu açtık.

İftarımızı Polis Hocagil’den Mesut Eren’in  duasıyla tamamladık. Sonrasında bir bölüm hemşerimiz Süleymaniye’nin muhteşem kubbesinin altında teravih namazlarını kıldılar.  Süleymaniye’nin mahyası ayrı bir renk veriyordu Koca Sinan’ın bu başeserine. Mahyada ‘’Sevelim,

Sevilelim’’ yazıyordu.

Kimler yoktu ki iftarda,İstanbul’ da olanlar hep oradaydılar. Mazeretleri nedeniyle gelemeyen hemşehrilerimiz de vardı. Bozik Gil tamamen oradaydılar,Turhan ve Turgut Etiler,Bekirağa gil, Tabak Gil, Komser gil, Apçağa Dernek Başkanı Sayın Hadi Yurdakul ve eşi, Vedat Aydınlık (Bahçe Torunu), Ahmet ve Emin Coşkun Kardeşler, Şaban gil, Şivekâr Gil, Kazim gil, Polis Hoca Gil hepsine katılımları için BAHÇEDER teşekkür eder. Ramazanın 28. günü Eğin Bahçe Camii’ nde tüm geçmişlerimizin, adları sanları unutulmuş ölülerimizin, bu vatan için toprağa düşmüş aziz *şehitlerimizin ruhları için, BAHÇEDER Kur’an-ı Kerim okutturacak ve iftar yemeği verecektir. Allah kabul etsin.

Bir dahaki buluşmamıza dek, hoşça kalın.
BAHÇEDER
*mahallemiz seferberlikte çok şehit vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.