T�rkiye

bahce

Sevgili Hemşerilerim
Belli bir tarihte İstanbul’da bulunmam gerekiyor. Sürekli dönüş hazırlığındayım. Dönüş günüm geldiğinde, İstanbul’da bir gelişme oluyor ve dönüşümü erteliyorum. Bu hafta da Eğin’deyim… Biraz daha havasını soluyacağım memleketimin… Sevinçliğim… Lakin, önünde sonunda döneceğim yer İstanbul… Yine kargaşa, yine koşuşturma, yine gerilim… Adeta cehennem…

Sevgili Hemşerilerim
Eğin’imin her mevsimi çok güzel. Amma… “illâ ilkbahar” derim ben… Derin Fırat vadisinin doğa görseli doyumsuz… Seyrine doyulmuyor. Yurdumun her yanı güzel, lâkin Eğin başka güzel… Güzellikler fotoğraflarda değil, Eğin’e gelerek canlı canlı yaşanır.

Sevgili Hemşerilerim
Eğin’e gelin… Uçağa atlayın gelin, otobüse atlayın gelin, arabanıza atlayın gelin… Uçakla Elazığ’a, Malatya’ya, Erzincan’a gelin… Otobüs zaten doğruca Eğin’e geliyor… Arabanızla Refahiye üstünden gelmeyin. Bağıştaş II HES devreye girdiğinden, yolun İliç kesimi baraj suyu altında kaldı. Alternatif yol da sıkıntılı. Arabanızla Bolu, Ankara, Yozgat, Sivas, Zara, Divriği, Bağıştaş, Kemaliye rotasını izlemenizi öneririm.

Sevgi ve Selamlarımla…

11 Mayıs 2015 Pazartesi

Ulvi Özgenel
Şivekârgil
Bahçe Mahallesi – Kemaliye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.