T�rkiye

Emin Gilin Evi Emin Gilin Evi

Bahçe Mahallesi Evleri

Bu yazı dizisine başladığımızda, Bahçe Mahallesi’ni çok iyi bilmediğimizi, bir takım hatalar yapabileceğimizi peşinen yazmıştık. Bilenlerden yardım istemiştik. Yazarken mahallemizin büyüklerine danışılmıştır. Bu güne dek elinde belge olanlar, Bahçe Mahallesi’ni çok iyi bilenler konuyla ilgili girişimde bulunmadılar. Bu eksiği gidermek, hatalarımızla bize düştü. Çok da iyi bir yazı dizisi olduğuna inanıyoruz.

Yaptığımız hataları; başından bu yana Nihat Özgenel, İsmail Taşyurt, Sevim Özgenel Odabaşı düzeltme göndermiştir. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Yaptığımız hatadan dolayı da Sevim Özgenel Odabaşı’ndan özür diliyoruz.

Önce, Sevim Özgenel Odabaşı’nın düzeltmesini veriyoruz : ‘’Evimizin girişinde iki oda bir hol bulunur üst katta bir oda kiler mutfak hol ve ayrıca teras vardır anlatan iyi bilmiyor demek’’.

Ömer TAŞYURT’un Evi

Yeni yapılan yolun daralan noktasında bulunan Taşyurt Evi, yüksek araçların geçişi sırasında zarar görüyor. Bu konuda, evi şimdi kullanan İsmail Taşyurt bayağı dertli. Bir çare üretilmesi bekleniyor.

Evin ön yüzü çimentoyla pekiştirilmiş. Fakat, görünen yan yüzü evin bakıma ihtiyacı olduğunu işaret ediyor.

İsmail Taşyurt evini şöyle tanıtıyor: ‘’girişte sol tarafta oda, ilerde hol, karşısı yatak odası, yanı mutfak, mutfağın yanı balkon, aşağısı ahır.Tek kat.’’

Evlerinizi görün. Birini diğeriyle kıyaslayın.

Evlerimizi onaralım, Bahçe Mahallesini ayağa kaldıralım.

Bahçe Mahallesi bizim.

 

‘’YILDA BİR HAFTA, BAHÇE MAHALLESİ SENİ BEKLİYOR’’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.