T�rkiye
   Değerli dostlar ,34.Kemaliye Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları Şenliğini kazasız,geniş basın ve sporcu katılımı ile ,başarı ile tamamladık.Emeği geçen tüm dostlara,el veren,destek olanlara sonsuz teşekürler.
 Bardağa dolu yanından bakabilmek,umutsuzluğa,karamsarlığa çanak tutmak yerine bir şeyler yapmaya çalışmak,proje üretmek,zamanından,imkanlarından memleket için fedakarlık yapmak,eleştirel kolaycılık yerine koşuşturmak emek ve yürek ister.Bu mücadeleyi veren,elini taşın altına koyan tüm hemşerilerimize,ister yerleşik ister gurbetçi olsun Kemaliyenin geleceğine umutla bakabilenlere müteşekkiriz. 
10 yılımızı inşallah idrak edeceğimiz önümüzdeki yılın hazırlıklarına bugünden başlayacağız.Allah ömür verirse bugüne kadarkilerin de en iyisini gerçekleştirmek için sizlerin de katılım ve desteği ile çabalayacağız
Güzel bir haberim daha var.Özellikle çevre il ve ilçelerden,Üniversitelerden sporcu genç, misafir çekmek ana hedeflerimizden biri.Bu meyanda çok büyük bir organizasyona Kemaliyemiz paydaşlık yapacak.Tüm Türkiye Üniversite Rektörleri toplantısı(Üniversitelerarası kurul toplantısı) nın bir ayağı,sosyal programı bu ay ilçemizde gerçekleşecek.Bu son derece önemli toplantıya çok iyi ev sahipliği yapmalıyız.
Geçen yazımda da belirtmiştim “su yatağını bulur”diye.Kemaliyenin onurlu duruşu ile gereken yapılmış,değerli milletvekillerimizin gayretleri ile Adliye ile ilgili yanlış yoldan dönülmüştür.Şenliğimizin bu hususdaki kaynaştırıcı,sosyal ortamı oluşturan payı yadsınamaz.Yazımın bir bölümünü bir kez daha hatırlatırken hepinize sağlık ve mutluluk dolu,Kemaliyeye bağınızı güçlendireceğinizi günler dilerim.
Oturup ağlayacak değiliz .Kemaliye memleketine sahip çıkan öz evlatlarını yetiştirmeye devam edecektir merak etmeyin.Zamanında Ilıç Kemaliye ye bağlı idi.”Altına hücum” bir gün döner,doğasına,çevresine sahip çıkabilirse Kemaliye,altın da dahil parasal bu tür metaların insanı insan yapan değerlerden olmadığını görürüz hep beraber.
Arapgir desen Kemaliye ye her zaman gıpta ile bakan,konumu itibari ile yol çatı olmanın avantajını iyi kullanan bir beldemiz.Su yatağını bulur.Yanlış yoldan da geri dönülür.

Kemaliye köy bile olsa bazılarına göre en güzel kenttir bizim yüreğimizde.Aman moralinizi bozmayın ,bozmak isteyenler izin vermeyin,onlara da destek olun.Biz bize yeteriz yeterki kenetlenelim..
Sağlıcakla ama Kemaliye ye mutlaka bağlı kalın.
Mustafa Ferudun Çelikmen
NOT: Dr. M.Feridun Çelikmen’in bu yazısı  www.kemav@yahoogroups.com dan alınmıştır.
BAHÇEDER KEMALİYE İÇİN YAPILAN HER PROJEYE DESTEK VERMEKTEDİR. HER PROJE ÖNEMLİDİR.EĞER
DOĞA SPORLARININ MİLLETVEKİLLERİ VE BÜROKRATLAR ÜZERİNDE OLUŞTURDUĞU BİR İMAJ VE SAMİMİYET OLMASAYDI SANIRIZ ADLİYE GERİ GELMEYECEKTİ. BUNU GÖRMEK GEREK.
     DOĞA SPORLARI KEMALİYENİN MAKUS TALİHİNİ  YENECEK PROJELERDEN BİRİDİR. SAHİPLENMEK VE ARKASINDA TÜM KEMALİYELİLERİN DURMASI GEREKİR. MATEMETİK HESABI KADAR GERÇEKTİR.
     DOĞA SPORLARINDA EMEĞİ GEÇEN HERKEZİ KEMAVIN MÜTEVELLİ HEYETİNİ, ÖZELLİKLE MAHALLEMİZİN EVLADI OLAN DR. M. Feridun ÇELİKMEN’ İ VE DİĞER TÜM SPONSORLARI VE HEMŞEHRİLERİMİZİ KUTLUYOR,
BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUZ. 
BAHÇEDER

3 Yorum var.

 • Ulvi ÖZGENEL dedi ki:

  Sevgili Ferudun ÇELİKMEN’e facebook sayfasından teşekkür etmiş, kutlamıştım.

  Doktor Bey size minnet duyuyoruz. İyi ki varsınız. Sağolun…

 • tülin demirgüneş dedi ki:

  1986 yılında Kemaliye’yi ilk gördüğümde içimden hep buraların yeşili Avrupa’dan çok daha güzel bir fark yaratıyor acaba turizm denen o baca burada da tütecek mi birgün ola diye düşünmüştüm.Dağcılığa başladığım yıllarda hep bizimde var tırmanışa uygun alanlarımız dediğimde kimse ciddi yaklaşmamıştı…Bunları başarıp beldeye mal eden oldunuz ne denir ki hay ömrüne bereket…

 • Ulvi ÖZGENEL dedi ki:

  Kemaliyeli’ye turizmi öğretmek gerekiyor. Turizmin bir ver-al sektörü olduğunu, yoksa al-ama verme sektörü olmadığını öğrenmeliler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous Post
«
Next Post
»